V dnešní době platí, že se lidé snaží ušetřit co nejvíce peněz. Dává to smysl, vzhledem k pokračujícímu prudkému zdražování. Ovšem jsou věci, na kterých se příliš šetřit nedá. Typickým příkladem jsou zde léky. Pokud je daný člověk potřebuje, pak si je zkrátka musí koupit, bez ohledu na to, kolik stojí. To je problém zvláště u volně prodejných léků, které nejsou hrazeny pojišťovnou. A vzhledem k tomu, že prakticky každá lékárna má trochu jiné ceny, snaží se najít tu nejlevnější. Mnohdy ovšem ten rozdíl není tak velký. Proto hledají, kde by skutečně mohli ušetřit.
Mnohé napadne, že řešením by mohl být lékárenský velkoobchod. Koneckonců velkoobchody prodávají zboží za podstatně nižší ceny, a to platí i v tomto případě. Proč se tedy lidé neobrací na ně a místo toho chodí do dražších lékáren? Důvodů je hned několik. Tím hlavním je, že velkoobchody prodávají pouze větší množství najednou. Nelze si tam tedy koupit například krabičku aspirinu, nýbrž jej musíme vzít nejméně jednu bednu. A tolik jej běžná domácnost v žádném případě nespotřebuje. V konečném důsledku u tak o peníze přijdou, neboť daný přípravek nakonec projde spotřební lhůtou a nebude možné jej použít.
Pak je zde také fakt, že mnoho takovýchto velkoobchodů odmítá prodávat soukromým osobám. Při prodeji obvykle požadují IČO, aby si ověřili, že se skutečně jedná o právnickou osobu. A vzhledem k tomu, že většina lidí nepatří mezi živnostníky, je jasné, že nemají možnost zde nakoupit. Samozřejmě se můžeme ptát, zda by byl nákup zde skutečně o tolik výhodnější. Koneckonců, jak již bylo řečeno, museli bychom vzít velké množství daného přípravku najednou, a nestačili bychom jej spotřebovat. Takže ačkoliv by cena za jeden byla podstatně nižší, celkově bychom zaplatili daleko více. Proto je pro naprostou většinu z nás stále nejvýhodnějším řešením jít do lékárny, kde mají daný produkt nejlevnější, případně kde na něj mají nějakou akci. Jen tak skutečně ušetříme.