Čištění stěn a dna
Základem úspěšného filtrování nečistot v bazénové vodě je rozhodně dobrá písková filtrace, protože díky jemným zrnkům písku je její účinnost skutečně dobrá, a proto nemá problém zvládnout i větší bazény. Samozřejmě je zapotřebí její správné zapojení a údržba, aby stále fungovala, jak má. Jednou za čas je dobré propláchnout ji a v rozmezí zhruba dvou sezón vyměnit písek za nový.
Také je potřeba používat bazénovou chemii, abychom zabránili tvoření zelených organismů, které umí napáchat dost velkou paseku. I když veškerou tuto údržbu dodržujeme, tak nám stále ještě něco chybí, protože dále potřebujeme bazénový vysavač. Nečistoty se totiž zachycují na stěnách a dně, odkud je přímo z vody filtrace nedostane. Právě vysavač jezdí po stěnách a saje je pryč, což je potřebné, protože kdybychom ho chtěli například utřít hadrem, tak se nepořádek rozvíří, a proto to není vhodný způsob.
Různé produkty
Základním druhem jsou ruční bazénové vysavače, které jsou pochopitelně také nejlevnější. Jak fungují? Není to nic složitého, protože na tyči je hlavní část, která má třeba štětinky a ta se nám právě dotýká s plochou bazénu, takže proces vysávání je podobný jako u koberce. Tento vysavač se napojuje přímo na filtraci bazénu, takže do ní jdou i vysáté nečistoty.
Nějakou chvilku trvá, než celý bazén vysajeme, ale rázem bude zase o dost čistější. Teď už se můžeme přesunout na poloautomatický typ, který už se pohybuje sám, ale stále jej napojujeme na filtraci bazénu. Je to taková střední cesta, což platí i při pohledu na cenu. Poslední kategorií jsou automatické vysavače, které jsou na nejpokročilejší úrovni, protože zajistí tuto práci kompletně sami, takže my můžeme mezitím odpočívat a třeba pozorovat, jak stroj pracuje. Přeci jen roboti jsou na velmi vyspělé úrovni, takže pomáhají na mnoha různých místech.